GERİ

Gazetelerin en acıklı sayfalarından biri olan vefat ilanları bölümü kaybettiğimiz yakınlarımızı bir nevi anma yeri olarak bilinmektedir. Ünlü iş adamlarının, sanatçıların, devlet erkânının ya da tanınmış kişilerin vefatını bu sayfalardan öğrenmekteyiz. Hürriyet, Posta, Sabah başta olmak üzere tüm gazetelere sadece bu kişiler değil, bir yakınımız vefat ettiğinde bu sayfalara ilan vererek, onları toplum nezdinde onları anmış olabiliriz. Yakınlarımızı ya da uzaktan takip ettiğimiz, sevdiğimiz, değer verdiğimiz kişileri kaybettiğimizde gazetelere vefat ilanı vererek, onları herkesin önünde anabilir ve unutulmadıklarını gösterebiliriz. Vefat ilanı vermek için tek yapılması gereken gazetelerin yetkili ilan servisini arayarak istediğiniz metin ile vefat ilanı verebilirsiniz. Vefat ilanındaki metin tamamen size ait olup, ölen kişiye olan hislerinizi ve duygularınızı bu satırlara aktarabilirsiniz. Vefat ilanlarında ölen kişinin durumuna göre farklı metinler bulunmaktadır. Vefat eden kişiye olan yakınlığınıza göre bu metinlerden birini seçerek kolayca vefat ilanı verebilirsiniz. Bir vefat ilanında olması gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi öncelikle ölen kişiye olan yakınlık derecesi kesinlikle belirtilmelidir. Yakınlık derecesinden sonra vefat eden kişinin görevi, mesleği gibi unsurlara yer vermeli daha sonra kendi duygularınızı ekleyerek vefat ilanını tamamlayabilirsiniz. Vefat eden kişinin adı ve soyadı büyük yazı puntosu ile yazılmalıdır. Vefat ilanının en altında ilanı veren kişinin unvanı, yakınlık derecesi ve ya görevi ile adı soyadı yer almalıdır. Vefat ilanı vermek her ne kadar acı bir durum olsa da insanların ölen kişiye olan saygısını da toplum önünde paylaştığını söyleyebiliriz. Gazetelerin vefat ilanları için ayrı sayfalarda bulundurması dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir.

 

İlanlarınızı Türkiye’nin her yerinden 444 33 13 numarayı arayarak ilan servisindeki müşteri temsilcileri aracılığı ile gazeteye verebilirsiniz.

 

Gazetede vefat ilanı yayınlama hakkında bilgiler

Vefat İlanını Hangi Bölgelerde Yayınlatabilirim?

• Hürriyet Seri İlanlar; Türkiye’de beş ayrı baskı tesislerinde ve Avrupa’da ana gazete içerisinde ve bölgesel eklerde aynı isim altında yayınlanmaktadır.

• Her baskı bölgesi için farklı kelime, başlık ve st/cm fiyatı söz konusu olup, kampanyalar ile baskı saatleri de farklılıklar göstermektedir.

• Bölge baskıları; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Antalya’dan ibaret olup, bu bölgelerin taşra baskılarında (çevre illerde) yayınlanmak üzere de ilan verebilirsiniz.

 

Vefat ilanı ücreti nasıl belirlenir?

Fiyat; ticari, sosyal ve diğer ilanlarda boyutuna ve baskı bölgesine göre, seri ilanlarda ise kelime sayısı, baskı bölgesi ve kampanyasına göre değişiklik göstermektedir.

Gazetelerin genel olarak reklam ve seri ilan sayfaları sütun ölçüleri aşağıdadır:

 

*Tam sayfa ölçüsü Eni 32.4cm x Boyu 52.5 cm ‘dir.

 

                                     Sütun Sayısı   l   Reklam Sayfaları    l   Seri İlan & İK Sayfaları

                                     1 sütun            l   3,3 cm                    l   3,1 cm

                                     2 sütun            l   6,9 cm                    l   6,4 cm

                                     3 sütun            l   10.6 cm                  l   9,6 cm

                                     4 sütun            l   14.2 cm                  l   12,9 cm

                                     5 sütun            l   17.9 cm                  l   16,2 cm

                                     6 sütun            l   21.5 cm                  l   19,4 cm

                                     7 sütun            l   25.1 cm                  l   22,7 cm

                                     8 sütun            l   28.8 cm                  l   26,0 cm

                                     9 sütun            l   32.4 cm                  l   29,2 cm

                                   10 sütun                                              l   32,4 cm

 

 Gazetelerin reklam ve ilan sayfaları st/cm ölçü değerleri

İlanımın sayfasını ve yerini seçebilir miyim?

Seri ilanlar ilgili kategoride, alfabetik olarak yayınlanır. Vefat ilanları ilan boyutuna ve sayfa mizanpajına göre dizildiğinden yer tercihi yapılamıyor. Ticari ilanlar tercihli sayfada yayınlanabilir. Detaylı bilgiye 444 33 13'den ulaşabilirsiniz.

Hürriyet Gazetesine vefat, anma, başsağlığı ilanını saat kaça kadar verebilirim?

Vefat ilanlarınızı Hürriyet, Posta, Sabah ve diğer Gazetelerde saat fark etmeksizin arayıp yayınlatabilirsiniz. Vefat ilanı sayfa durumuna göre rezervasyonu yapılarak bir sonraki gün yayınlanacaktır.

Diğer sorularınız için

Gazetelere vefat ilan vermek için; merak ettiğiniz, aklınıza takılanlar için 444 33 13 nolu telefondan ilan servisine ulaşabilirsiniz.

GERİ

14 Şubat 2017

Gazetede vefat ilanı yayınlama hakkında bilgiler

Gazetelerin en acıklı sayfalarından biri olan vefat ilanları bölümü kaybettiğimiz yakınlarımızı bir nevi anma yeri olarak...

<

© 2015 Copyright & Designed by Arsel Group Medya